بامبو وب را بشناس

بامبو وب

زندگی یک سفر است ، سفری کوتاه از میان هزاران حادثه . اتفاق نیست که در یک لحظه شکل بگیرد ، گذریست طولانی و کوتاه که ذره ذره ساخته میشود ، از تاریکی به روشنایی ... تاریکی ها زمانی برطرف می شود که از خامی و بی تجربگی ، ترس و انفعال به سوی دانایی ، تجربه و فعالیت قدم بردارد . زندگی گذرگاه حوادث است که هرلحظه و هرثانیه اتفاقی شگرف در بطن خود دارد . حتی زمانی که چشم ها را بسته ایم و خودآگاه خود را به رویاهای دور دست سپرده ایم . انسان در دوره گذار و جریان زندگی میتواند دایره باشد و در حرکتی دوار تا ابد به دور خود بچرخد ، چرخشی تا بی نهایت در یک محدوده تک محور . و اما .... می تواند چون تنه بامبو ،خطی راست باشد ، حرکتی طولی با رویکرد پیشرفت تا ابدیت . در سال 1395متولد شدیم ، فرزند همین مرز و بومیم ، همین آب و خاک  . پله های ترقی را در این سالها طی کردیم ، از همه توان مایه گذاردیم ، بی وقفه تا ارائه دهنده بالاترین کیفیت خدمات با استانداردهای جهانی باشیم .

 

بامبو وب چیست ؟

گیاه بامبو(Bamboo) که در فارسی به آن نی یا خِیزَران نیز گفته می‌شود، گیاهی زیبا، خودرو، سریع‌الرشد، متعلق به خانواده گندمیان و زیرخانواده بامبوزوئیده(Bambusoideae) است. بیش از 1200 گونه مختلف بامبو در سراسر جهان رشد می‌کنند. سریع الرشدترین گونه بامبو، به طور متوسط روزانه یک متر رشد کرده و نام علمی آن Phyllostachys pubescens است. در زبان چینی این بامبوهای غول‌پیکر را موزو(MOSO) می‌نامند. جنگل‌های بامبو حدود 18 میلیون هکتار از اکوسیستم‌های جنگلی سراسر جهان در آسیا، آفریقا و آمریکا پوشش داده اند.

امبو گیاهی همیشه سبز و چند ساله است، به شکلی که فقط یك بار كاشت شده و هر سال از گیاه اولیه ساقه‌های جدیدی رشد می‌کنند. بنابراین بدون اینکه از وسعت جنگل ها کاسته شود، پس از برداشت گیاهان مادر، ساقه‌های به جا مانده مجددا رشد می کنند. سرعت رشد بسیار زیاد بامبو، آن را به جایگزینی سبز برای مصالح چوبی تبدیل کرده است.
بامبو جایگزین چوب درختان جنگلی در صنایع چوب و ساختمان است. می‌توان از آن به جای ام دی اف، تخته خرده چوب(نئوپان)، او اس بی، الوار، تخته‌چند‌لا، روکش، لامینت، دکل، ستون و داربست و... استفاده کرد.
سختی و چگالی محصولات ساختمانی بامبو، مشابه با بهترین تولیدات چوبی است. این محصولات، از مواد طبیعی ساخته شده و در نتیجه آنتی استاتیک(ضد الکتریسیته ساکن) و آنتی آلرژیک(ضد حساسیت) هستند.

 

ویژگی های گیاه بامبو:

بامبو گیاهی تجدید‌پذیر است و از آنجایی که سرعت رشد بالایی دارد، منبعی نامحدود و جایگزینی مناسب برای چوب درختان جنگلی است. در نتیجه، با وجود جنگل‌های بامبو، نیازی به قطع بی‌رویه درختان نیست. بامبو، نیتروژن زیادی مصرف می‌کند و در مواردی که آب به خاطر وجود نیتروژن بالا آلوده باشد، با جذب نیتروژن اضافی آب، باعث پاک شدن آن از آلودگی خواهد شد.

 

سازگار با محیط زیست :

گیاه بامبو گاز CO2 موجود در هوا را جذب نموده و کاهش می‌دهد، به شکلی که هر هکتار مزارع بامبو از ورود حدود 12 تن گاز دی اکسیدکربن به هوا جلوگیری می‌کند. همچنین، نسبت به درختان دیگر اکسیژن بیشتری تولید می‌کند. میزان گاز دی اکسیدکربنی که در هنگام ساخت و تهیه محصولات بامبو تولید می‌شود نسبت به میزان گاز دی اکسیدکربن مصرف شده در دوران پرورش گیاه، کمتر یا برابر بوده و در نتیجه می توان گفت که بامبو از نظر تولید دی اکسیدکربن خنثی است. 

 

سلامت:

سختی و چگالی کف پوش های بامبو موزو، مشابه بهترین کف پوش های چوبی است و می توان از آن در مکان های پرتردد استفاده نمود. دوام و سختی  محصولات بامبو موزو با کیفیت بسیار بالا تولید می شوند و تا 30 سال گارانتی شرکت MOSO  را دارند.

ضمانت کیفیت  گیاه بامبو(Bamboo) بیشترین سرعت رشد را دارد و در برخی موارد مشاهده گردیده تا یک متر در روز رشد می کند. ضمن آن که بعد از برداشت نیاز به نهال کاری نداشته و پاجوش های آن دوباره رشد کرده و به فاصله پنج سال قابل برداشت می باشد.

همین طور که در تصویر مشاهده می شود، ارتفاع گیاه بامبو در طی کمتر از دو ماه به 12 متر می رسد!منبع بی پایان به علت ترکیب باریکه های مجزا در ساختار محصولات بامبو موزو، این محصولات کمتر از محصولات چوبی تغییر سایز دارند.