تولید محتوا چیست؟

بامبو وب

تولید محتوا یا Content writing را یک هنر میدانند به این دلیل که یکی از مهمترین نکته ها در جذب مخاطبان  به سایت شما تولید محتوای با کیفیت است، استراتژی تولید محتوا بسیار وسیع تر از نوشتن یک مطلب است.
امروزه تاکید بیشتر سئو بر محتوای با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه وبسایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. و رتبه بالاتری را در گوگل از آن خود کند بازاریابی محتوا یکی از رویکردهای استراتژیک بازاریابی است که بر تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار با اهداف برندها، متمرکز شده است.
برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوا اختصاص داده اند و سعی می کنند که بلاگ نویسان با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند. 
تولید محتوا یک پل ارتباطی عالی برای انتقال اطلاعات و تجربه ها به افراد در مورد محصولات، خدمات و شرکت شما است. همچنین تولید محتوا برای جذب مشتریان و حتی ایجاد یک جامعه مصرف کننده برای محصول یا خدمت شما یک راه عالی و فوق العاده است.

تفاوت تولید محتوا و بازاریابی محتوا 

محتوا هر آن چیزی است که پیام و معنی مشخصی را منتقل می کند. اگر محتوا را یک ظرف در نظر بگیریم، میتوانیم هر نوع اطلاعاتی را در این ظرف قرار بدهیم و این اطلاعات می توانند هر شکلی داشته باشند. محتوا می تواند به صورت متن، اینفوگرافیک، تصویرسازی، نقاشی، ویدئو، انیمیشن، صدا و... باشد. امروزه بازاریابی محتوا از تمام روش های تولید محتوا استفاده می کند تا با استفاده از هوشمندانه ترین و موثرترین پیام، مشتری های بیشتری جذب کند. تولید محتوا و بازاریابی محتوا از نظر هدفی که دنبال می کنند، با همدیگر تفاوت دارند و در یک راستا حرکت می کنند؛ زیرا در بخش تولید محتوا فرآیند ایجاد مطلب و پیام صورت می گیرد، در حالی که بازاریابی محتوا به دنبال جذب مشتری بیشتر از طریق محتواست. بنابراین تولید محتوا از بازاریابی آن جدا نیست و محتوایی موفق و قوی خواهد بود که برایش بازاریابی انجام گیرد.

 

کارشناس تولید محتوا

 
کارشناس تولید محتوا عنوان شغلی جدیدی است که به تازگی در آگهی های استخدام به چشم میخورد. خالق محتوا یا کارشناس تولید محتوا کسی است که مسئول ایجاد و انتشار اطلاعات در هر رسانه ای و به ویژه در رسانه های دیجیتال است. او معمولا کاربر یا مخاطب خاصی را در زمینه های خاص هدف قرار می دهد. امروزه سایت های زیادی هستند که فقط از طریق تولید محتوا کسب درآمد می کنند. تولید و فروش محتوا یکی از پر درآمد ترین شغل های دنیاست که امروزه طرفدار های خیلی زیادی پیدا کرده است. محتوایی که خوب مسلما طرفدار دارد. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست و در این چند سال اخیر شرکت هایی که که فقط محتوا تولید و می فروشند زیاد شده اند.
پس باید گفت که محتوا یک ضرورت غیرقابل انکاربرای معرفی کسب و کار شما به مخاطبتان است.

انواع محتواهای موجود در وب

•    اینفوگرافیک
یکی از راه های ساده انتقال اطلاعات، تهیه اینفوگرافی است که ترکیبی از متن به همراه تصاویر گویای پیام است. در تهیه محتوای اینفوگرافیک می توان به سراغ موضوعات جنجالی روز یا مطالب پرجستجو بروید و به صورت جذاب و مخاطب پسند آن ها را منتشر کنید و انتظار داشته باشید که به اشتراک گذاشته شوند. مثلا در تاریخ ها و مناسبت های مختلف با یک اینفوگرافی جذاب و خلاقانه، اداب و رسوم آن مناسبت را توضیح دهید. 

•    Meme
•    ویدیو
•    راهنما و مطالب آموزشی
•    نقد و بررسی کتاب
•    پست نظرسنجی
•    بررسی محصول
•    لیست های مختلف
•    صفحات لینکی
•    پادکست

چگونه محتوای مناسب تولید کنیم؟

    ایده نو برای تولید محتوا
    جستجو و تهیه لیستی از کلمات کلیدی
    استفاده از ابزارهای تولید محتوا
    نوشتن عنوان های پرجستجو
    بررسی و رصد محتوای وبسایت های رقیب
    در نظر داشتن نیاز کاربران
    نکته سنجی و دقت در موضوع های مورد نظر
    مطالعه و بررسی چندین مقاله مرتبط
    تهیه لیستی از مقالات تولیدی خود
    تولید مقالات آموزشی
    افزایش ترافیک از طریق تولید محتوا
    بیان جزئیات و نکته های کسب وکار خود
    رعایت تکنیک های سئو
    رعایت نکات نگارشی در تولید محتوا
    نوشتن مطالب طولانی
    استفاده از متا تگ توضیحات
    استفاده درست و بجا از کلمات کلیدی
    استفاده از لینک داخلی بین صفحات وب سایت

 

مزایای تولید محتوا:

 - جذب هدفمند مخاطب

تولید محتوا یکی از مهمترین عوامل افزایش رتبه سایت گوگل است. ضمن اینکه سایت شما در صورت برخورداری از محتوای مفید توسط کاربران به افراد بیشتری معرفی خواهد شد.

 -تبدیل مخاطبان به خریدار

وقتی کاربران اطلاعات رایگان زیادی را از شما دریافت کنند، به دلیل اعتمادی که به شما پیدا کرده اند ترجیح می دهند که از شما به جای رقبایتان خرید کنند.

 - تبدیل شدن به یک مرجع

با تولید محتوای مفید در حوزه کسب و کار خود کم کم به یک مرجع مطمئن و قابل اعتماد در این حوزه برای کاربران تبدیل خواهید شد.

- هزینه اندک

تولید محتوا در مقایسه با تبلیغات بنری و کلیکی یک راه مقرون به صرفه و بلندمدت برای بهبود سئوی سایت می باشد.

تاریخ انتشار : 1398/8/6

تعداد بازدید : 37 اشتراک گذاری در :