طراحی اپلیکیشن موبایل

بامبو وب

همه ی ما برنامه هایی در موبایل خود داریم و به صورت روزانه بسیاری ازکارهای خود را با استفاده از امکانات این نرم افزارها انجام میدهیم. به این نرم افزارهای مورد استفاده در موبایل اپلیکیشن گفته می شود.
امروزه گوشی های هوشمند و تبلت ها نقش بسزائی را در زندگی روزمره افراد ایفا می کنند و نیز در دنیای تجارت امروزی اهمیت بسیاری دارند.


یکی از اثرات توسعه تکنولوژی، آسان و سریع تر شدن ارتباط بین تجارت ها نسبت به گذشته است.


داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای هر کسب و کاری یک امر ضروری و هدفی اصلی برای بیزینس آنلاین می باشد و طراحی اپلیکیشن موبایل در مقایسه با مرورگرهای موبایل بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.


با داشتن اپلیکیشن این امکان به مشتریان داده می شود تا بتوانند شما را ببینند که بهترین قابلیت برای شرکت ها و صنوف ارسال اعلان یا  نوتیفیکیشن می باشد که می توانند با استفاده از این گزینه محصولات و خدمات جدیدشان را بطور مستقیم به اطلاع مشتریان برسانند و بطور مداوم با آنها در ارتباط باشند.


تعریف کلمه اپلیکیشن 


واژه ی اپلیکیشن (Application) در زبان فارسی، به  صورت “ابزار کاربردی” ترجمه میشود. اپلیکیشن یا به صورت خلاصه APP بیشتر از لغت نرم افزار در بین عموم جا افتاده است که دقیقا هم معنی «نرم افزار کاربردی» است. اما در واقعیت به هر نرم افزاری که بتوان آن را روی گوشی موبایل، کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت یا هر وسیله ای که بر روی گوشی خود نصب کرده باشید، اپلیکیشن گفته میشود.
همه ی مواردی که بر روی گوشی اندرویدی خود نصب کرده اید و از امکانات آنها استفاده میکنید، نوعی از اپلیکیشن هستند. 
اگر بخواهیم واژه اپلیکیشن را به طور کلی برای شما معنی کنیم باید بگوییم تمام نرم افزارهایی که به صورت روزمره از آنها استفاده میکنیم به جزء نرم‌افزارهای سیستم مانند سیستم عامل و یا زبان‌های برنامه نویسی، را شامل می شود.

 

اپلیکیشن موبایل 


تبلت ها و گوشی های هوشمند (smart) هم مانند هر کامپیوتری دارای نرم افزارها و برنامه های کاربردی متنوع و مختلف هستند. در دنیای نرم افزارهای موبایل و گوشی همراه، لغت «اپلیکیشن» یا به اختصار App بیشتر از واژه نرم افزار در بین مردم مورد استفاده قرار می گیرد و این اصطلاح هم معنای نرم افزار کاربردی را می دهد که همان اپلیکیشن موبایل یا نرم افزار موبایل نامیده می شود.
اپلیکیشن‌ موبایل عبارت ‌است از نرم افزارهایی که ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل موبایل دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را اجرا می کنند. اپلیکیشن ها در موبایل به صورت مستقیم فرمانی را اجرا می کنند که کاملاً برای کاربران قابل لمس و رؤیت باشد.
یک اپلیکیشن گوشی همراه ممکن است بر پایه سیستم عامل اندروید باشد که  در این حالت به این نرم افزار اصطلاحاً اپلیکیشن اندروید گفته می شود. یا امکان دارد سیستم عاملی که این نرم افزار را مدیریت میکند برپایه IOS باشد که در این حالت به آن اپلیکیشن IOS یا اپلیکیشن اپل می گویند. برای دیگر سیستم عامل ها همانند ویندوز فون، بلک بری، جاوا، سیمبین و غیره نیز اپلیکیشن هایی بسته به نوع بستر سیستم عامل طراحی شده است. توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل، همانطور که سعی کرده اند براساس دستگاه های مختلف ورژن های متفاوتی از نرم افزار را ارائه دهند، برای سیستم عامل های مختلفی که ممکن است بر روی موبایل به کار رود نیز سعی میکنند به ساخت و طراحی نسخه های مختلفی از یک اپلیکیشن موبایل بپردازند.

 

چرا داشتن اپلیکیشن ضروری است؟


1-    سبقت از رقبا


مهمترین مزیت داشتن اپلیکیشن برای یک شرکت یا صنف، سبقت از رقیبان خود در کسب و کار و نوعی برندسازی اینترنتی در بین شرکت ها یا صنوف در فضای آنلاین وسیله مناسبی می باشد و باعث می شود تا نام شما از یاد کاربران نرود.


2-    ارتباط مداوم با مشتری


اپلیکیشن کسب و کار شما همیشه نام شما را به مشتری یادآوری می کند.
از دیگر مزیت اپلیکیشن های تجاری می توان به امکان برقراری ارتباط دو طرفه کاربر و اپلیکیشن اشاره کرد و همچنین ردگیری نتایج رفتار کاربر با اپلیکیشن.

 

3-    کاهش شدید هزینه تبلیغات


هزینه تبلیغات و چاپ کاتالوگ حذف شده و کاتالوگ دیجیتال شما بر روی موبایل مشتری قرار می گیرد.


4-    ارتقاء تصویر برند شما


یک اپلیکیشن اختصاصی برای کسب و کار شما نشانگر به روز بودن و جذب مشتری های امروزی است.

5-    بروز رسانی


 مشتریان هر لحظه لیست بروزرسانی شده محصولات و خدمات شما را می بینند و از جدیدترین اخبار شما مطلع می شوند.

6-     افزایش فروش


اپلیکیشن، مشتریان شما را  به مبلغین کسب و کارتان تبدیل می کند.
با توجه به این که روز به روز بر تعداد استفاده کنندگان موبایل افزوده می شود و بیشتر آنها از طریق گوشی های هوشمند و سایر ابزارها به اینترنت دسترسی دارند، به کلیه کسب و کارها توصیه می شود تا یک اپلیکیشن موبایل برای تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات خود بسازند.

 

تاریخ انتشار : 1398/7/22

تعداد بازدید : 34 اشتراک گذاری در :